دستگاه های چاپ سابلیمیشن

خانه  >     دستگاه های چاپ سابلیمیشن

معرفی دستگاه های چاپ سابلیمیشن

یکی از پر طرفدارترین و با کیفیت ترین سیستم های چاپ، می توانیم دستگاه های چاپ سابلیمیشن را به شما عزیزان پیشنهاد و معرفی کنیم، با توجه به نوع محصول و ابعاد چاپ مورد نظر دستگاه های مختلفی با برندهای متنوعی طراحی، تولید و عرضه شده است، که در این مطلب به معرفی انواع دستگاه های چاپ سابلیمیشن خواهیم پرداخت، تا به شما کمک کنیم انتخاب درستی برای خرید داشته باشید. برای اینکه درک درستی از چاپ سابلیمیشن داشته باشیم، باید در ابتدا باید بدانیم که عملیات چاپ به چه شکل انجام می شود پس با ما همراه باشید.

چاپ سابلیمیشن چیست؟

معنی کلمه سابلیمیشن (sublimation) در چاپ به فارسی والایش یا تصعید می باشد، در اصل به تبدیل ذرات جامد به گاز تصعید گفته می شود، که در سیستم چاپ سابلیمیشن ذرات جامد جوهر که به وسیله پرینتر سابلیمیشن به روی کاغذ چاپ شده اند به وسیله گرما و فشار تبدیل به گاز می شوند و بر روی سطح مورد نظر با دمای تقریبی 180 درجه سانتی گراد فیکس می شوند.

خوشبختانه تنوع بسیار عالی و روز افزون محصولات سابلیمیشن باعث محبوبیت بیش از پیش این سیستم چاپ شده است و در ادامه به معرفی برخی متریال هایی که قابلیت چاپ سابلیمیشن را دارند معرفی می کنیم.

معرفی انواع محصولات خام سابلیمیشن:

  • سطوح پارچه ای:

فرش خام، تیشرت خام، پرچم خام، شال و روسری خام، کوسن خام، کیف خام، پرده خام، هودی خام، سویشرت خام

  • سطوح سرامیکی:

بشقاب خام، قندان خام، انواع لیوان خام، یا ماگ سرامیکی خام با تنوع بالا، کاشی و سرامیک خام

  • سطوح چوبی و ام دی اف:

تابلو شاسی خام، پازل چوبی خام، زیر لیوانی خام، جاکلیدی چوبی خام، لوح تقدیر چوبی خام

  • سطوح فلزی:

قمقمه خام، لیوان استیل خام، انواع آلومینیوم نقره ای خام، انواع آلومینیوم طلایی خام مات و براق

  • سطوح پلیمری:

لیوان پلیمری خام، جاکلیدی پلیمری خام

دستگاه های چاپ سابلیمیشن
چاپ سابلیمیشن

انواع دستگاه های چاپ سابلیمیشن :

1 . دستگاه های چاپ سابلیمیشن صنعتی

تولید محصولات سایز بزرگ سابلیمیشن مانند: روتختی، پرده، شال و روسری، فرش در ابعاد بزرگ نیازمند فضای بزرگ و در اختیار داشتن برق 3 فاز می باشد. به طور کلی به دستگاه های چاپی که سطح بزرگ تر از 60 در 80 سانتی متر را چاپ می کنند، دستگاه  صنعتی گفته می شود.به این دلیل که نیازمند برق 3 فاز می باشند، دستگاه های چاپ صنعتی سابلیمیشن دو نوع می باشند

- دستگاه های اتو پرس حرارتی سابلیمیشن :

- دستگاه های اتو پرس حرارتی سابلیمیشن، دارای یک صفحه فلزی می باشد، که عملیات انتقال حرارت را انجام می دهد و معمولا به پمپ های بادی یا روغنی برای باز و بسته کردن پرس حرارتی مجهز هستند. به دستگاه هایی که با جک بادی کار می کنند دستگاه پنوماتیک و به دستگاه هایی که با جک روغنی کار می کنند دستگاه هیدرولیک گفته می شود، دستگاه های پرس های حرارتی صنعتی دارای ابعاد مختلف از سایز 60 در 80 سانتی متر تا سایز 200 در 300 قابل تولید می باشند.

دستگاه های چاپ رول یا طاقه پارچه :

به منظور چاپ پارچه به صورت طاقه ای نیاز به دستگاه های چاپ رول یا طاقه پارچه می باشد، دستگاه های کلندر دارای قابلیت رول بازکن و رول جمع کن اتوماتیک هستند و در عرض های 180 سانتی متر و 320 سانتی متر به فروش می رسند، این دستگاه ها به جای یک سطح داغ دارای یک سیلندر روغنی داغ می باشند و قابلیت چاپ پارچه به صورت تیکه و رول را دارا می باشد، ابعاد قطر سیلندر در سرعت خروجی دستگاه تاثیر مستقیم دارد. دستگاه های کلندر سابلیمیشن با قطر سیلندر 20 و 40 و 60 و 80 و 100 و 120 به فروش می رسند.

2 . دستگاه های چاپ سابلیمیشن خانگی :

با توجه به اینکه محیط خانگی دارای محدودیت فضا و محدودیت برق شهری می باشد، برخی از دستگاه های چاپ سابلیمیشن به جهت استفاده در محیط خانه و مغازه طراحی و ساخته شده اند، در ادامه به معرفی دستگاه های چاپ سابلیمیشن خانگی می پردازیم:

دستگاه های چاپ روی لیوان :

برای چاپ روی انواع لیوان های سابلیمیشن نیاز به قالب مخصوص استوانه ای می باشد که به آن کلمپ گفته می شود، که به رروی دستگاه های چاپ لیوان نصب می شوند.


انواع دستگاه های چاپ روی لیوان:


دستگاه چاپ لیوان تک قالبه


دستگاه چاپ لیوان دو قالبه


دستگاه چاپ لیوان 5 قالبه


همینطور می توان با دستگاه های چاپ لیوان 6 یا 8 کاره نیز عملیات چاپ لیوان را انجام داد، ضمنا دستگاه چاپ سه بعدی سابلیمیشن نیز قابلیت چاپ همزمان 12 عدد لیوان را دارد که در ادامه به معرفی این دستگاه خواهیم پرداخت.

دستگاه پرس حرارتی سابلیمیشن :

نام های دیگر این دستگاه که بین بازاریان مرسوم است دستگاه اتو صفحه تخت حرارتی یا دستگاه اتو پرس می باشد. وظیفه این دستگاه انتقال طرح چاپ شده از روی کاغذ سابلیمیشن بر روی سطح مورد نظر می باشد. ابعاد 40 در 60 یکی از مرسوم ترین ابعاد پرس سابلیمیشن می باشد. اتو پرس سایز 60 در 80 نیز برای تولید تابلو فرش بسیار پرطرفدار می باشد. دستگاه های پرس حرارتی سابلیمیشن در انواع دستی، مگنتی (نیمه اتوماتیک)، پنوماتیک و هیدرولیک عرضه می شود.

دستگاه چاپ چند کاره سابلیمیشن :

قابلیت چاپ روی سطوح مختلف اصلی ترین مزیت دستگاه های 5 و 6 و 8 کاره سابلیمیشن می باشد، قالب اصلی دستگاه های چاپ چند کاره پرس حرارتی در ابعاد 28 در 38 می باشد. قالب چاپ فنجان، قالب چاپ لیوان، قالب چاپ کلاه، قالب چاپ بشقاب، قالب چاپ خودکار از جمله قالب هایی هستند که با توجه به نوع دستگاه چند کاره سابلیمیشن به صورت مجموعه به فروش می رسند.


انواع دستگاه های چاپ چند کاره:


دستگاه های چاپ تک کاره


دستگاه های چاپ 5 کاره


دستگاه های چاپ 6 کاره


دستگاه های چاپ 8 کاره


 

دستگاه های چاپ سابلیمیشن سه بعدی:

این دستگاه به جای اعمال فشار از فرآیند خلاء استفاده می کند، به این شکل که صفحه سیلیکونی دستگاه به وسیله مکشی که موتور وکیوم دستگاه انجام می دهد به سطح مورد نظر می چسبد، با توجه به حالت ارتجاعی سیلیکون دستگاه قابلیت چاپ روی سطوح محدب و مقعر و موج دار امکان پذیر می باشد همچنین با دستگاه چاپ سابلیمیشن سه بعدی قابلیت چاپ روی لیوان نیز وجود دارد.

دستگاه چاپ پیکسل زن:

از این دستگاه برای چاپ پیکسل در انواع مختلف استفاده می شود با توجه به تنوع زیاد انواع پیکسل در اشکال و سایز های مختلف، دستگاه چاپ پیکسل زن گزینه بسیار مناسبی برای کسب درآمد می باشد قیمت این دستگاه بسیار مناسب می باشد و برای کار با این دستگاه به برق نیازی نیست، در کنار دستگاه پیکسل زن نیاز به یک پرینتر جوهر افشان و یک کاتر دستگاه پیکسل می باشد.


انواع دستگاه های پیکسل زن:دستگاه های پیکسل زن چرخشی 
دستگاه های پیکسل زن ریلی 
دستگاه های چاپ سابلیمیشن
- دستگاه های اتو پرس حرارتی سابلیمیشن
دستگاه های چاپ رول یا طاقه پارچه
دستگاه های چاپ سابلیمیشن خانگی
دستگاه چاپ روی لیوان
دستگاه پرس حرارتی
دستگاه چاپ پرس حرارتی چند کاره
دستگاه های چاپ سابلیمیشن سه بعدی
دستگاه چاپ پیکسل زن

خرید دستگاه های چاپ سابلیمیشن:

مرکز فروش دستگاه های چاپ سابلیمیشن چاپ نو با سابقه 14 ساله در زمینه فروش انواع دستگاه و مواد خام چاپ سابلیمیشن، تمام توان فنی و تجربی خود را به کار می برد تا شما مشتری عزیز را (همکار آینده) برای انتخاب بهترین دستگاه های چاپ سابلیمیشن متناسب با بودجه و فضا و سلیقه شما یاری می رسانیم، امکان خرید به صورت حضوری و غیر حصوری وجود دارد.

خرید اقساطی دستگاه های سابلیمیشن:

امکان خرید دستگاه های چاپ سابلیمیشن صنعتی برای مشتریان عزیز وجود دارد شما می توانید با همکاران فروش ما در مورد قیمت ها و شرایط تسویه در ارتباط باشید.

شرایط گارانتی دستگاه های چاپ سابلیمیشن:

خرید کلیه دستگاه ها از شرکت چاپ نو، دارای گارانتی 12 الی 18 ماهه و خدمات پس از فروش 10 ساله می باشند، هدف مجموعه ما رشد و تعالی کسب و کار شما مشتریان گرامی می باشد، افتخار ما ارائه دستگاه های با کیفیت از برند freesub با گارانتی و خدمات پس از فروش می باشد و همچنان در تلاش هستیم به ارائه دستگاه های باکیفیت و با فروش بیشتر شما، فروش مواد خام سابلیمیشن مجموعه ما نیز افزایش پیدا کند.

مواد اولیه سابلیمیشن و از کجا تهیه کنیم؟

تمامی مواد مصرفی و مواد خام سابلیمیشن با کیفیت بالا و مناسب ترین قیمت آماده فروش می باشد.همچنین اگر محصول خاصی برای تولید مدنظرتان هست، امکان تولید آن توسط چاپ نو وجود دارد.

سخن پایانی چاپ نو

خریداران گرامی باید دقت بالایی در انتخاب دستگاه های چاپ سابلیمیشن، داشته باشند، چرا که انتخاب و خرید دستگاه سابلیمیشن مناسب هزینه های شمارو به شدت پایین می آورد، و همچنین در خرید محصولات خام سابلیمیشن باید دقت بالایی داشته باشند در این محتوا انواع دستگاه های چاپ سابلیمیشن، را به شما معرفی کرده ایم که با توجه به این موضوع میتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید. با تشکر از اینکه وقت گران بهای خود را برای مطالعه این مقاله استفاده کردید، لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت لیست قیمت دستگاه ها و مواد خام چاپ سابلیمیشن با کارشناسان ما در ارتباط باشید.